Aż 90% osób źle wiesza kostkę do WC. Załóż ją tak, a zadziała z pełną mocą

wieszanie kostki do WC
fot. screen Youtube / the Vagabond SARLI

Powieszenie kostki do WC wydaje się proste jak drut, a wiele osób wciąż nie robi tego, tak jak trzeba. Źle umieszczona kostka toaletowa nie będzie należycie pełnić swojej funkcji. Prawie każdy z nas zawiesza ją w toalecie niemal spontanicznie. Ale przez takie postępowanie nie skorzystamy ze 100-procentowej mocy tego środka czyszczącego. Dlatego warto nauczyć się wieszać detergent sposobem rekomendowanym przez producentów.

REKLAMA

Jak powiesić kostkę toaletową? Oto poprawny sposób

Być może do tej pory po rozpakowaniu kostki z pudełka, podnosiłeś klapę muszli, a potem przytwierdzałeś plastikowy uchwyt o kołnierz sedesu. Tak postępuje większość osób, co jest błędem. Zawieszenie detergentu wg wskazówek producentów wygląda nieco inaczej. Sposób jest wydajniejszy, a preparat idealnie spełni swą funkcję. Jak zawiesić kostkę do WC?

Jak się okazuje, plastikowej „rączki” wcale nie trzeba przytwierdzać z boku muszli. Wystarczy umieścić kostkę pod spodem kołnierza, czyli w obszarze gdzie wypływa woda podczas spłukiwania nieczystości. Dzięki temu preparat za każdym razem będzie czyścić sedes porządniej i pełną mocą. Warto dodać, że metoda sprawdzi się wyłącznie w przypadku sedesu, który ma tzw. kołnierz.

REKLAMA

Zadbaj lepiej o swoją łazienkę – skorzystaj z domowych metod

Na rynku można znaleźć wiele detergentów, które dobrze zwalczają brud i dbają o stan łazienki. Oprócz nich istnieją również domowe patenty oznaczające się taką samą, a czasami nawet lepszą skutecznością, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Dwa konkretne produkty sprawią, że kamień i złogi poddadzą się błyskawicznie.

Połącz sodę oczyszczoną (1/3 szklanki) z kwaskiem cytrynowym (1/4 szklanki) – powinna powstać mieszanina o teksturze pasty. Zaaplikuj ją na brudne obszary i odczekaj 30 minut. Później muszlę solidnie umyj szczotką, a na koniec spuść wodę i zawieś nową kostkę.

REKLAMA

Czytaj też: Spryskaj matowe panele tym kuchennym produktem. Odzyskają blask i kolor