mop
fot. Pixabay

Zastanawiasz się jak odnowić panele w mieszkaniu, aby te odzyskały dawną świetność? Szara i mglista posadzka nie prezentuje się najlepiej, na szczęście domowym preparatem nabłyszczającym szybko doprowadzisz ją do porządku. Już nigdy nie sięgniesz po sklepowe detergenty.

Czym myć panele? Wybierz ten środek, a będą hipnotyzować blaskiem

Pomyśl, dzięki jaki składnikom po rozprowadzeniu parkiet pokrywa się połyskującą osłoną? Tak, to za sprawą tłuszczu powierzchnia lśni. Sprawdzi się nie tylko ten pochodzenia roślinnego, ale i zwierzęcego. Lecz wylanie pojemnika oleju niewiele pomoże. Najlepiej wymieszać kilka substancji, które dwustronnie się uzupełnią i nie stworzą z twojej posadzki lodowiska. Do zrobienia środka nabłyszczającego potrzebujesz: wody, octu, oliwy z oliwek, a także pojemnika ze spryskiwaczem i miękkiej ściereczki.

Jak zrobić płyn do posadzki?

Do pojemnika z dozownikiem dodaj dwie łyżki oliwy, pół szklanki octu i pół litra wody. Całość starannie wymieszaj i odstaw na parę minut. Zanim zabierzesz się za polerowanie, odkurz i umyj parkiet, tak jak robisz to zazwyczaj. Po wszelkim brudzie nie będzie śladu. Umyte panele spryskaj po trochu, a potem lekko wycieraj szmatką, by nie zostawić smug. Dzięki takiej „kuracji” parkiet będzie jak nowy!

Co zrobić, gdy panele „spuchły”?

Tańsze panele nie są wodoszczelne, więc w kontakcie ze sporą ilością wody mogą się po prostu wybrzuszyć. Gdy do zakamarków między deseczkami dotrze woda, powstaną bąbelki, które wyglądają szpetnie. Oto patent, który pozwoli usunąć wybrzuszenia.

Weź żelazko i szmatkę z naturalnego materiału. Nakryj suche odkształcenie tkaniną, a potem przystaw żelazko (w trybie bez parowania). Prasuj kilka razy, aż deformacja istotnie się zmniejszy.

Czytaj też: Lepszego środka nie znajdziesz. W mig usuwa plamy z długopisu


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!