„W tym roku Marsz Niepodległości będzie zmotoryzowany. Zapraszamy wszystkich patriotów na godz. 14 na rondo Romana Dmowskiego”, poinformował na Twitterze szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Zamieścił jednocześnie w swoim wpisie oświadczenie kierowanej przez siebie organizacji.

 „11 listopada to symboliczna data odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku zapraszamy wszystkich patriotów do Warszawy, aby wspólnie świętować tę wyjątkową rocznicę w Marszu Niepodległości. W tym roku, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczestników, a przede wszystkim weteranów, którzy co roku nam towarzyszyli, zdecydowaliśmy się zmienić formułę naszego wydarzenia. 11 listopada zapraszamy wszystkich Polaków do tego, aby przyjechać do Warszawy na rondo Romana Dmowskiego samochodami i motocyklami”, czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

„Pomimo krytycznej oceny podejmowanych działań w zakresie zwalczania COVID-19 i wynikających z tego negatywnych reperkusji dla wszystkich Polaków”, patriotyzm „to w dużej mierze odpowiedzialność za drugiego człowieka i własną wspólnotę”, stwierdzają w okolicznościowym piśmie członkowie zarządu stowarzyszenia.

„Odcinamy się od próby destabilizacji i anarchizacji życia politycznego i społecznego państwa, które w ostatnich tygodniach były podejmowane przez środowiska lewicowe i liberalne”, podkreślają, nawiązując do organizowanych ostatnio, mimo zagrożenia epidemicznego, protestów przez Strajk Kobiet i inne organizacje feministyczne.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę