Bąkiewicz: W tym roku Marsz Niepodległości będzie zmotoryzowany

„W tym roku Marsz Niepodległości będzie zmotoryzowany. Zapraszamy wszystkich patriotów na godz. 14 na rondo Romana Dmowskiego”, poinformował na Twitterze szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Zamieścił jednocześnie w swoim wpisie oświadczenie kierowanej przez siebie organizacji.

   

 „11 listopada to symboliczna data odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku zapraszamy wszystkich patriotów do Warszawy, aby wspólnie świętować tę wyjątkową rocznicę w Marszu Niepodległości. W tym roku, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczestników, a przede wszystkim weteranów, którzy co roku nam towarzyszyli, zdecydowaliśmy się zmienić formułę naszego wydarzenia. 11 listopada zapraszamy wszystkich Polaków do tego, aby przyjechać do Warszawy na rondo Romana Dmowskiego samochodami i motocyklami”, czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

   

„Pomimo krytycznej oceny podejmowanych działań w zakresie zwalczania COVID-19 i wynikających z tego negatywnych reperkusji dla wszystkich Polaków”, patriotyzm „to w dużej mierze odpowiedzialność za drugiego człowieka i własną wspólnotę”, stwierdzają w okolicznościowym piśmie członkowie zarządu stowarzyszenia.

„Odcinamy się od próby destabilizacji i anarchizacji życia politycznego i społecznego państwa, które w ostatnich tygodniach były podejmowane przez środowiska lewicowe i liberalne”, podkreślają, nawiązując do organizowanych ostatnio, mimo zagrożenia epidemicznego, protestów przez Strajk Kobiet i inne organizacje feministyczne.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News