Bartoszewski nie wyklucza w Senacie współpracy PSL z PiS!

Nowo wybrany poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Teofil Bartoszewski nie wykluczył podczas rozmowy z czwartkowym Kwadransie Politycznym w telewizji publicznej współpracy w Senacie ludowców z Prawem i Sprawiedliwością.

PiS w izbie wyższej parlamentu nie ma większości, dysponując 48 mandatami. Poparcie ze strony senatorów PSL dawałoby mu przewagę i umożliwiłoby przyjmowanie rozwiązań korzystnych dla partii Jarosława Kaczyńskiego oraz blokowanie przez PiS inicjatyw opozycji.

Czytaj także:  Polacy pozytywnie oceniają prezydenta i premiera

Bartoszewski, tłumacząc to stanowisko, w wyniku którego partie opozycyjne przestałaby kontrolować Senat, zapewnił, że ludowcy nigdy nie byli „opozycją totalną”.

– Głosowaliśmy z rządem za ustawami o charakterze socjalnym, nie głosowaliśmy za ustawami, które naszym zdaniem łamały system praworządności w Polsce. Znam senatorów PSL. To są rozsądni ludzie i nie będą głosować z zasady przeciw, ale i nie będą za każdym razem głosować za – oświadczył polityk PSL. –Tak mogą się zachowywać i inni senatorowie. Rozsądek nie jest przypisany do jednej partii politycznej – oznajmił.

Czytaj także:  Znowu wiele zakażeń w Polsce. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.