REKLAMA

REKLAMA

Europosłanka PiS Beata Kempa została poproszona przez dziennikarzy o skomentowanie wypowiedzi posła Przemysława Czarnka na temat LGBT.

Chodzi o słowa wypowiedziane przez parlamentarzystę PiS w sobotnim programie „Studio Polska” na antenie TVP Info.

REKLAMA

– Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją – powiedział Czarnek.

Po programie poseł PiS wyjaśniał, że jego słowa odnosiły się do prezentowanego w programie zdjęcia z Los Angeles, „na którym widać obrzydliwe sceny z centrum tego miasta – człowiek roznegliżowany, z widocznymi genitaliami, popija drinka w barze gejowskim na ulicy”.

REKLAMA

Beata Kempa nie chciała odnieść się wprost do wypowiedzi Przemysława Czarnka, uzasadniając to tym, że nie słyszała jego wystąpienia w TVP Info.

– Ale odpowiem na pytanie może w takie sposób: dzisiaj toczy się w Polsce spór ideologiczny. I toczy się nie tylko dlatego, że jest kampania wyborcza, tylko ten spór przetacza się przez całą Europę. I myślę, że w tej sytuacji pokazywanie pewnych kwestii bez tak zwanego ładnego opakowania może jest rzeczywiście trudne, ale mimo wszystko trzeba pokazać, jak bardzo wszelkiego rodzaju ideologie, w szczególności ideologia LGBT jest promowana w różnego rodzaju mediach, albo w różnego rodzaju przedsięwzięciach i sytuacjach – powiedziała eurodeputowana PiS.

REKLAMA

– LGBT jest bardzo groźną ideologią. Ma swe fundamenty i podstawy w bardzo groźnym systemie. I trzeba chronić nasze dzieci przed tą ideologią. Natomiast co do ludzi, którzy mają odmienne preferencje i inne zapatrywania, to żyjemy w wolnym kraju. Wolno funkcjonować, wolno żyć i trzeba się wzajemnie szanować. Natomiast co do ideologii, to tej ideologii mówimy absolutne, zdecydowane „nie” – podsumowała Beata Kempa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA