„Schetyna kontra Tusk, do tego awantura w Warszawie pomiędzy Kopacz i Komorowskim, są przykładami kompromitacji Platformy. Totalna wojna w totalnej opozycji. Brutalna personalna walka zamiast pozytywnego programu dla Polski”, napisała Beata Mazurek w czwartek na Twitterze.

Rzeczniczka PiS odniosła się w ten sposób do kłótni, do jakich, według mediów, ma dochodzić między politykami Platformy Obywatelskiej.

„Fakt” ujawnił, że swój powrót do polityki planuje były prezydent Bronisław Komorowski, który chce startować do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca z listy PO w Warszawie. Taki sam plan ma mieć była premier Ewa Kopacz. „Pat trwa, bo nikt nie zamierza odpuścić”, ocenił tabloid.
O rozgrywkach personalnych w Platformie poinformował też Onet. Według portalu, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna bierze pod uwagę taki wariant, by to prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, a nie Donald Tusk, został wspólnym kandydatem PO i PSL na prezydenta w 2020 roku.

„Chodzi nie tylko o dowartościowanie lidera PSL. Chodzi przede wszystkim o usunięcie konkurenta do premierostwa i poróżnienie Kosiniaka z Tuskiem, który też może mieć ochotę na prezydenturę”, czytamy na portalu. „Ludowcy doskonale to rozumieją, dlatego nie palą się do takiego układu ze Schetyną. Ta oferta pokazuje jednocześnie, że Schetyna — wbrew publicznym deklaracjom — nie traktuje Tuska jako oczywistego kandydata PO na prezydenta. Prezydentura jest elementem rozgrywki Schetyny i z Tuskiem, i z pozostałymi ugrupowaniami opozycji”, napisał Onet.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę