– Paniom z PO zabrakło odwagi, aby powiedzieć, że ratusz w Legionowie stał się symbolem pogardy dla kobiet – powiedziała we wtorek rzeczniczka PiS posłanka Beata Mazurek. – Platforma Obywatelska ma maskę, oficjalnie wspiera prawa kobiet, a nieoficjalnie to w mojej ocenie seksiści i hipokryci – stwierdziła na konferencji prasowej w Legionowie, nawiązując do skandalicznych wypowiedzi prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego.

Uczestniczące w konferencji prasowej w Legionowie posłanki partii Jarosława Kaczyńskiego nie szczędziły też słów krytyki Barbarze Nowackiej i Katarzynie Lubnauer, których partie współtworzą z PO Koalicję Obywatelską. Zdaniem parlamentarzystek PiS, zarówno Nowacka, jak i Lubnauer, mimo że próbują uchodzić za obrończynie praw kobiet, zachowały się obojętnie wobec apeli o dymisję rzecznika PO Jana Grabca, który podczas konwencji prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, miał nie reagować na jego seksistowskie żarty pod adresem kandydatek jego komitetu do rady miasta.

W ocenie Beaty Mazurek, „skompromitowany prezydent Legionowa zamiast milczeć – atakuje”. Wicemarszałek Sejmu odniosła się w ten sposób do nagrania, na którym Roman Smogorzewski stwierdził, że w jego sprawie „trwa brudna polityczna wojna” oraz przeprosił za swoje zachowanie.

Rzeczniczka PiS zaznaczyła, że na filmie Romana Smogorzewskiego nie widziała „twarzy zadowolonych kobiet”. – Żadna szanująca się kobieta w Legionowie i żaden mężczyzna, który szanuje kobiety, nie powinien głosować na tego seksistę – oświadczyła Mazurek.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!