Jeden z belgijskich dzienników ujawnił wewnętrzny raport, który w zeszłym roku powstał w przedszkolu mieszczącym się we flamandzkim mieście Ronse. Raport dotyczy radykalizacji części uczęszczających tam muzułmańskich dzieci.

Konkretnie chodzi o sześcioro przedszkolaków, których zachowanie w stosunku do swoich rówieśników może przerazić nawet dorosłych. Groziły one niewierzącym kolegom śmiercią i nazywały je „świniami”, udawały podcinanie gardła. Wykazywały się też wielką gorliwością religijną, w przerwach od zajęć recytując wersety Koranu, a w piątek odmawiając uczęszczania w zajęciach z religijnych powodów.

Dyrekcja przedszkola opracowała raport dotyczący dzieci wyznających islam, którego wyniki są zatrważające. Co prawda zjawisko dotyczy zaledwie jednego procenta wszystkich dzieci zespołu szkolno-przedszkolnego, więc wydaje się, że problem jest marginalny, jednak warto obserwować rozwój wydarzeń.

W Belgii opracowane są już specjalne programy pod okiem ekspertów do spraw islamu, które proponują szkołom różne sposoby walki z radykalizacją muzułmańskich uczniów. W ostatnich dwóch latach już kilkadziesiąt razy specjaliści interweniowali w placówkach oświatowych w związku z podejrzeń radykalizacji uczniów, jednak nigdy do tej pory nie musieli interweniować w przedszkolach.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!