Fot. ilustr. Picjumbo.com/Public Domain

We Włoszech już od piątku będą obowiązywać przepustki Covid-19 przy wejściu do wielu miejsc, w tym restauracji, placówek kultury czy obiektów sportowych.

Na mocy rozporządzenia włoskiego rządu Mario Draghiego specjalną przepustkę – wystawianą na podstawie zaświadczenia o szczepieniu, wyleczeniu z Covid-19 lub negatywnego wyniku testu – trzeba będzie od 6 sierpnia okazywać przy wejściu do restauracji i barów w zamkniętych pomieszczeniach, teatrów, kin, muzeów, na basen, do siłowni, parków rozrywki, na imprezy sportowe i targowe oraz na zjazdy i kongresy.

Decyzję w tej sprawie ogłoszono 23 lipca. Wtedy w wielu miastach Włoch doszło do protestów przeciwników nowych ograniczeń dla niezaszczepionych.

Z opublikowanego przez dziennik „Corriere della Sera” sondażu wynika jednak, że aż dwie trzecie Włochów popiera obowiązek tzw. Green Pass. Przepisów tych nie akceptuje jedynie 24 proc. mieszkańców Włoch. Wskazują oni, że stanowią one poważne naruszenie wolności osobistej i zagrożenie dla działalności gospodarczej.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę