Miasto Warszawa zaprasza na darmowe rejsy po Wiśle – nie tylko mieszkańców, ale także turystów. Można pływać statkami, katamaranami, drewnianymi szkutnikami po Wiśle oraz brać udział w spływach kajakowych.

Ruszyły miejskie wyprawy po rzece, a fani wodnych wycieczek mogą skorzystać z szerokiej oferty żeglugi w Warszawie. W sobotę rozpoczął się cykl bezpłatnych rejsów, podczas których eksperci oraz stermotorzyści będą opowiadać varsavianistyczne i ekologiczne ciekawostki. Jak informuje redakcja PAP, wycieczki można odbyć różnymi środkami wodnego transportu: starodawne takie jak: pychówka, bat, byk, galar czy szkuta oraz bardziej nowoczesne katamarany i statki.

Kiedy można za darmo skorzystać z atrakcji? Codzienne wycieczki będą zaczynały się w ostatnim tygodniu sierpnia o godz. 13, od września zaś o godz. 17. W weekendy do końca września o godz. 11 i 13. Rejsy rozpoczynają się w Porcie Czerniakowskim oraz z bulwaru Grzymały-Siedleckiego na wysokości pomnika Syreny z Barki Wisława. Miejsca zbiórek będą oznaczone flagami Dzielnicy Wisła. Należy jednak pamiętać, że na rejsy obowiązują zapisy. Rezerwacji można dokonać emailowo pod adresem [email protected] i telefonicznie pod nr 668 099 787.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę