Pojmany rosyjski żołnierz
Twitter | InfoResist

Nie wszyscy Białorusini opowiadają się po stronie Władimira Putina podczas wojny z Ukrainą, czego dowody są coraz częściej widoczne. W sieci pojawiły się informacje, że białoruscy żołnierze zlikwidowali rosyjskiego żołnierza i wzięli jednego jeńca.

Ukraińskie media przekazały, że rosyjski żołnierz został zlikwidowany przez bojowników batalionu im. Kastusa Kalinowskiego. Inni z kolei dostał się do niewoli. Jest nim Władysław Władimirowicz Litowczenko, który przyjechał do Ukrainy pociągiem.

– Po aresztowaniu rosyjski snajper, który zdecydował się poddać, otrzymał pomoc medyczną – oficjalnie poinformował białoruski batalion za pośrednictwem swojego kanału na Telegramie.

Żołnierz najprawdopodobniej miał nie zdawać sobie sprawy, że jedzie na wojnę. Rosyjscy oficerowie mieli mu przekazać, że mają jechać jedynie na poligon. Zostali umieszczeni na stacji w okupowanym Krymie i zaczęli wydawać broń.

W marcu białoruski batalion im. Kastusa Kalinowskiego wszedł w skład Sił Zbrojnych Ukrainy, natomiast tamtejsi żołnierze złożyli oficjalną przysięgę. Do jego składu miało dołączyć kilkuset ochotników.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę