Biedroń: Wygramy te wybory!

Wiosna Roberta Biedronia, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz partia Razem wspólnie wystartują w wyborach parlamentarnych do Sejmu. Liderzy ugrupowań lewicowych podjęli tę decyzję ostatecznie po tym, gdy lider PO Grzegorz Schetyna ogłosił, że Koalicja Obywatelska pójdzie do wyborów sama, bez SLD.

– To ważny moment dla lewicy. Historyczny. Zaczynamy nowy rozdział naszej współpracy. Lewica zawsze odnosiła zwycięstwo, kiedy szła do wyborów zjednoczona. Dziś podjęliśmy decyzję o powstaniu bloku wspólnej lewicy, która wspólnie, po wielu latach podziałów, pójdzie do wyborów i wygra te wybory – powiedział w czwartek Biedroń.

Czytaj także:  „Puste łby posłów”. Rolnicy przynieśli pod Sejm 356 główek kapusty

Lider Wiosny zapewnił, że jego partii oraz SLD i Razem nie dzieli nic „oprócz drobnych różnic programowych i szyldów partyjnych”, oraz zapowiedział tworzenie postępowego bloku.

– Zapraszam wszystkich ludzi lewicy, wszystkie organizacje pozarządowe. Wszystkich tych, którzy chcą przełamać duopol sił konserwatywnych – mówił Robert Biedroń, nawiązując do zdominowania polskiej sceny politycznej przez PiS i PO.

Czytaj także:  Resort zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach

Polityk podziękował szefowi Razem Adrianowi Zandbergowi i przewodniczącemu SLD Włodzimierzowi Czarzastemu, którzy przystąpili do rozmów z Wiosną i „najprawdopodobniej będą współtworzyć ten postępowy blok”.

– Dzisiaj musimy zastanowić się, jaką najlepszą formułę wybrać dla lewicy. Bez zamiatania programu i wartości pod dywan. Nie wyobrażam sobie projektu szerokiej koalicji, w której Wiosna miałaby schować swoje wartości. Jesteśmy otwarci na wspólną listę opozycji do Senatu. Apeluję, żebyśmy do Senatu spróbowali stworzyć jedną listę – powiedział Biedroń.

Czytaj także:  Emilewicz podpadła Gowinowi? Jako jedyna z partii głosowała za „Piątką dla zwierząt”

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.