Biedroń zagrożeniem dla PO! Jest najnowszy sondaż!

   

Jak pokazał sondaż przeprowadzony przez „Rzeczpospolitą”, ugrupowanie Wiosna założone przez Roberta Biedronia stanowi zagrożenie dla takich sił politycznych jak PO, PSL, SLD czy KUKIZ’15. Polaków zapytano o preferencje w dwóch wariantach: z ugrupowaniem Roberta Biedronia i bez niego.

Sondaż przeprowadzono 7-8 lutego, czyli kilka dni po konwencji partii Wiosna na Torwarze. W badaniu wzięło udział 1100 respondentów. W dalszym ciągu to PiS jest najmocniejszą siłą i zdecydowanie prowadzi w sondażach, na pozycji lidera nic więc się nie zmienia. Partia Biedronia może odebrać im jedynie 0,5 proc. głosów. Start partii Wiosna w wyborach byłby jednak zagrożeniem dla opozycji.

   

Jeśli Biedroń nie zdecydowałby się brać udziału w wyborach, w Sejmie znalazłyby się obok Prawa i Sprawiedliwości: Platforma Obywatelska z wynikiem 27,4 proc., PSL (6,8 proc.), także Kukiz’15 (6,4 proc.) i SLD (6,3 proc.). Jeśli były prezydent Słupska zaangażowałby się w kampanię, mógłby z kolei liczyć aż na 16,2 proc. poparcia! Platforma Obywatelska w takim przypadku otrzymałaby o wiele mniej głosów – 21,8 proc. Oprócz nich wynik gwarantujący wejście do Sejmu uzyskałoby SLD – 5,2 proc. Progu nie przekroczyłoby PSL (4,8 proc.) oraz KUKIZ’15 (4,7 proc.).

Udostępnij:
     

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę