Blacha piekarnika lśni czystością. Wszystko dzięki 1 tabletce

blacha piekarnika
fot. screen Youtube / Suvi’s kitchen spices

Kuchnia to centrum dowodzenia każdego mieszkania. Komponujemy w niej posiłki, a potem z przyjemnością je spożywamy. Niektórzy z nas są wciąż zbiegani, a tym samym regularne porządki, mycie urządzeń i gadżetów do gotowania często wypada nam z głowy. Nie inaczej jest w przypadku brudnej blachy piekarnika. Co zrobić, by odzyskała dawną świetność, a nieczystości i przypalenia znikły z szybkością błyskawicy? Sprawdź!

REKLAMA

Czyszczenie blachy piekarnika nie musi być długie i mozolne. Dobry detergent to klucz do sukcesu

Jeśli systematycznie korzystasz ze swojego pieca, to prawdopodobnie nie jest on czyściuteńki. Zazwyczaj osiadają na nim resztki potraw i tłuszczu. Zanim zabierzesz się za odnawianie blachy piekarnika, zwróć uwagę na typ tworzywa, z jakiego została ona stworzona. Na przykład, jeśli dysponujesz blachą z pokrywy aluminiowej czy emaliowanej to pod żadnym pozorem jej szoruj jej gąbką stalową. W przeciwnym razie na twoim akcesorium kuchennym mogą pojawić się masowe rysy. Bezpieczniej będzie, jeśli do mycia zastosujesz miękką ściereczkę lub gąbkę.

Inne patenty na czystą blachę piekarnika

Jeśli masz kłopot z usunięciem spalenizny i innych resztek z blachy możesz sięgnąć po sól kuchenną. Na początku rozrzuć ją na powierzchni w obszarach, gdzie znajdują się nieczystości. Następnie wsuń tackę z przyprawą do piekarnika. Piecz ją przez minimum pół godziny, ale nie dłużej niż godzinę w temp. 50°C. Później wyciągnij przedmiot – sól powinna ściemnieć. Weź gąbkę, zwilż ją w ciepłej wodzie i wytrzyj.

REKLAMA

Sól okazała się mało skuteczna? Tabletka do protez zlikwiduje brud do zera

Do czyszczenia blachy piekarnika wykorzystaj tabletkę do protez zębowych. To niezbyt popularna metoda, ale za to jaka skuteczna. Wrzuć specyfik do ciepłej wody i chwilę poczekaj, aby się rozpuścił, a potem uzyskany roztwór przelej na tackę, którą chcesz odnowić. Następnie włóż blaszkę do pieca i wyparzaj ją w temp. 100°C przez co najmniej godzinę. Gdy blacha się wystudzi, pozostałości zabrudzeń spłucz pod bieżącą wodą i gotowe.

Czytaj też: Nie wyrzucaj pojemnika po dezodorancie w kulce. Genialny trik