Błaszczak: Rząd jest otwarty na dialog i spełnił wszystkie postulaty. To protestujący w Sejmie nie chcieli rozmawiać!

REKLAMA

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapewnił w poniedziałkowych „Sygnałach Dnia”, że strona rządowa chce rozmawiać z osobami niepełnosprawnymi oraz z ich opiekunami. Polityk podkreślił, że przez cały czas trwającego w Sejmie protestu rządzący byli otwarci na dialog o postulatach strajkujących.

– Z tamtej strony nie było woli rozmowy. Są bardzo charakterystyczne sceny, kiedy panie odrzucają projekt ustawy, nie chcą się zapoznać z tym projektem – powiedział szef resortu obrony.

REKLAMA

W ocenie Błaszczaka nie można mówić o niespełnieniu postulatu protestujących dotyczącego przyznania w gotówce 500 złotych, gdyż to wykraczało poza dialog.

– Spełniliśmy postulaty, które opiekunowie osób niepełnosprawnych przedstawiali – stwierdził Błaszczak i wskazał, że renta socjalna została podniesiona do poziomu najniżej emerytury i że rząd zapewnił pomoc w zakresie świadczeń medycznych.

Minister obrony zapewnił, że rozmowy ze środowiskiem, które prowadziło przez 40 dni protest w Sejmie, będą prowadzone dalej. Jednocześnie Błaszczak przypomniał, że rząd realizuje jeszcze jeden projekt z myślą o poprawieniu sytuacji osób z niepełnosprawnościami, jakim jest danina solidarnościowa.

REKLAMA

– To są dodatkowe pieniądze, które zostaną przeznaczone z daniny, jaka będzie skierowana do najbogatszych osób – wyjaśnił szef MON i dodał, że nowy podatek będzie obowiązywać osoby, które zarabiają powyżej miliona złotych rocznie.