Mieszkańcy Krzyszkowic, miejscowości leżącej pomiędzy Krakowem i Myślenicami uczestniczyli w sobotniej blokadzie zakopianki. Jak twierdzą protestujący, pędzące samochody stwarzają w tym miejscu duże zagrożenie dla pieszych. Chcą wywalczyć bezpieczne przejście w Krzyszkowicach.

Według informacji podanej przez protestujących, w sobotę od godziny 8 przechodzili po przejściu dla pieszych przecinającym dk 7. Tym sposobem chcieli zwrócić uwagę kierowców, lokalnego samorządu, władz wojewódzkich i zarządcy drogi na niebezpieczeństwo. Według nich Krzyszkowice to jedna z niewielu miejscowości leżących przy trasie, gdzie przejście dla pieszych pozbawione jest sygnalizacji świetlnej.

Tym samym pędzące samochody stwarzają dla pieszych duże zagrożenie. Rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut podkreśliła, że mieszkańcy miasta zostali poinformowani, na jakim etapie jest przebudowa skrzyżowania w Krzyszkowicach na bezkolizyjne. Według wstępnych planów, w Krzyszkowicach ma powstać bezkolizyjny węzeł w miejscu skrzyżowania zakopianki z drogą powiatową. Dla tej inwestycji została już wykonana analiza techniczna oraz został przygotowany program inwestycyjny. Na 2020 rok zaplanowane są badania geologiczne i analiza inwestycji pod względem środowiskowym. Budowa jest przewidywana na lata 2022-2023.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę