fot. Screenshot YouTube

Bohaterscy Strażacy znowu w akcji! Funkcjonariusze Straży Pożarnej z Suwałk (woj. podlaskie) uratowali życie dwu-miesięcznemu maluchowi, który miał problemy z oddychaniem. Dzięki błyskawicznej i profesjonalnej akcji ratunkowej Strażaków, cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie – donosi Radio Białystok

Jak Radio Białystok – do zdarzenia doszło w środę 12 stycznia.

„Na teren Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach wjechał samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby dorosłe z dwumiesięcznym niemowlęciem. Kobieta wzywała pomocy dla dziecka, które miało problemy z oddychaniem” – poinformowała w mediach społecznościowych Państwowa Straż Pożarna.

Funkcjonariusze Straży Pożarnej w mgnieniu oka ruszyli dziecku na pomoc. Być może wyuczona szybkość była kluczowa, aby maluch mógł przeżyć. „Przenieśli niemowlaka do pomieszczeń strażnicy, gdzie przystąpili do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jednocześnie powiadomiono Pogotowie Ratunkowe”

Operacja ratowania 2-miesięcznego niemowlęcia zostało uwiecznione przez kamerę monitoringu:

Strażakom udało się udrożnić drogi oddechowe dziecka. Następnie podali mu tlen. Po chwili grozy, akcja zakończyła się sukcesem – niemowlę odzyskało prawidłowy oddech. Tutaj zakończyła się rola strażaków, którzy oddali dziecko w ręcę ratowników medycznych. Jednakże – gdyby nie oni – ratownicy pewnie nie mieliby już po co przyjeżdżać. Profesjonalizm funkcjonariuszy Straży Pożarnej był kluczowy.

Jak informuje Radio Białystok, stan zdrowia dziecka jest dobry. Niemowlę przebywa na oddziale pediatrii w szpitalu w Suwałkach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę