Wiele osób, które cierpią na cukrzycę, musi nawet kilka razy dziennie badać poziom glukozy we krwi. To wiąże się z wkłuwaniem się w opuszek palca, co nie jest przyjemne. Dla osób, które boją się widoku krwi, to przeżycie staje się prawdziwą zmorą. Naukowcy znaleźli na to sposób. Wiele osób może odetchnąć z ulgą. Już niedługo będą mogli badać poziom glukozy we krwi podczerwienią!

Jak informuje gazeta.pl, naukowcy znaleźli sposób na badanie poziomu glukozy we krwi bez potrzeby nakłuwania palca. Co prawda, urządzenie jest dopiero sprawdzane, ale wizja jest optymistyczna. Już niedługo diabetycy będą mogli odetchnąć z ulgą. Do tej pory urządzenie zostało przetestowane na zwierzętach. Badanie udowodniło, że odczyty są dokładne, ale należy na nie poczekać do godziny.

Nowe urządzenie na podczerwień zbudowali naukowcy z Massachusetts Institute of Technology (MIT). To nieinwazyjna metoda, która opiera się na świetle podczerwonym, dzięki czemu można sprawdzić poziom glukozy w płynie śródmiąższowym otaczającym komórki, znajdujące się tuż pod skórą. W ten sposób nie dochodzi nawet do uszkodzenia skóry – co oznacza zero krwawienia!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna