„Bomba cyka…”. Ewakuacja biur PO w ośmiu miastach!

REKLAMA

Dyrektor biura krajowego Platformy Obywatelskiej Piotr Borys napisał w czwartek na Twitterze, że „ewakuowano biura PO w ośmiu miastach, po tym, jak wysłano do nich maile z pogróżkami”. Ewakuacja została zarządzona, gdy maile zatytułowane „Gińcie, świnie” o treści: „Dzisiaj siedziba waszej kłamliwej partii wyleci w powietrze, płońcie ogniem piekielnym. Bomba cyka…” pojawiły się w skrzynkach biur regionalnych PO w: Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Krakowie i Katowicach.

– Sprawdzamy informację o mailach z pogróżkami, które wysłano do biur poselskich PO – poinformował nadkomisarz Andrzej Browarek, naczelnik wydziału prasowo-informacyjnego Komendy Głównej Policji. – Pracujemy nad tym – zapewnił.

REKLAMA

Incydent skomentowała w mediach społecznościowych posłanka PO Joanna Mucha. Zacytowała treść anonimu z groźbą wysadzenia lubelskiego biura partii w powietrze i napisała: „Takiego maila otrzymaliśmy. Pierwszy raz, odkąd jestem w PO. Ewakuowaliśmy biuro regionu w Lublinie. Policja zdecydowała o ewakuacji sąsiadującej kamienicy”.

Udostępnij: