Braun nie daje o sobie zapomnieć! Poseł znów nabroił [FILM]

Braun zdjął flagę ukraińską z Kopca Kościuszki w Krakowie
fot. Sejm RP | Creative Commons Attribution 2.0

Pamiętacie akcję z gaśnicą? Poseł Grzegorz Braun pochwalił się kolejną, brawurową „interwencją poselską”. Tym razem członek Konfederacji i szef partii Konfederacja Korony Polskiej zdjął z masztu flagę Ukrainy, która powiewała nad Kopcem Kościuszki w Krakowie. „Flagę Ukrainy, która znajdowała się w niewłaściwym miejscu, jako uczciwy znalazca przekazuję do konsulatu w Krakowie” – napisał Braun na X, załączając nagranie. Sprawę skomentował m.in. autor bloga „Ukrainiec w Polsce”.

REKLAMA

Poseł Grzegorz Braun słynie już wręcz z odważnych interwencji poselskich – m.in. w czasie protestów w okresie pandemii COVID-19 – a także bezprecedensowych wybryków, jak m.in. wyniesienie z państwowego urzędu choinki i wyrzucenie jej do śmietnika.

Bezapelacyjnie najbardziej znaną „akcją” Grzegorza Brauna było zgaszenie świec chanukowych w Sejmie w grudniu ubiegłego roku. Wówczas Internet – nie tylko polski – okrążyły nagrania z posłem Konfederacji, który pochwycił gaśnicę proszkową i wyładował zawartość w stronę ogromnej menory.

REKLAMA

Braun nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i znów szokuje – choć grudniowego „show” już raczej nie da rady niczym przebić. Tym razem poseł Konfederacji postanowił „zwrócić” ukraińską flagę do konsulatu tego kraju.

Tak naprawdę, doszło do zdjęcia ukraińskiej flagi z masztu na Kopcu Kościuszki w Krakowie. „Flagę Ukrainy, która znajdowała się w niewłaściwym miejscu, jako uczciwy znalazca przekazuję do konsulatu w Krakowie” – napisał Braun na X.

Do wpisu z nagraniem dodał hashtagi „Żeby Polska była Polską”, „Stop ukrainizacji Polski” i „Drużyna Brauna”.

REKLAMA

Braun zdjął flagę Ukrainy z masztu na Kopcu Kościuszki w Krakowie. „Uczciwy znalazca”

Wyczyn posła spotkał się z mieszanymi reakcjami. Na kontrowersyjny wpis zareagował m.in. autor bloga „Ukrainiec w Polsce”.

„Ta flaga wywieszona była na zarządzenie zarządzenie polskiego organu władzy — a więc popełnił pan przestępstwo ścigane z urzędu, przez państwo polskie, w myśl polskich przepisów. Usuwając tę flagę, znieważa pan państwo polskie” – ocenił bloger.

„Super Express” przypomina, że Braun jest zagorzałym obrońcą protokołu flagowego. Wcześniej sprzeciwiał się także – w ogóle – wywieszaniu obcych flag narodowych w polskim parlamencie. W tym, m.in. flagi Ukrainy.

|Protokół flagowy, w swoim czasie rekomendowany silnie przez ówczesnego ministra spraw wewnętrznych, zasiadającego tutaj pana ministra Błaszczaka, polecam pani, pani marszałek lekturę tego protokołu flagowego. […] Flaga Ukrainy na gmachu Sejmu wisi w miejscu przynależnym gospodarzowi. To się nie godzi. To niewłaściwe” – mówił Braun w poprzedniej kadencji Sejmu.