Browtox to zabieg polegający na lekkim uniesieniu brwi. Cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród osób ze światowego show-biznesu. Na czym on polega i ile kosztuje?

Jednym z elementów medycyny estetycznej, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności niewątpliwie jest modelowanie brwi przy pomocy toksyny botulinowej. Browtox jest sposobem na delikatne uniesienie łuków i nadanie twarzy pogodnego wyrazu.

Nazwa ,,browtox” jest połączeniem słów brow i botox, zaś jej działanie jest podobne do liftingu brwi. W ramach zabiegu za pomocą strzykawki w okolice łuków brwiowych wstrzykiwana jest toksyna botulinowa. Ma ona na celu sparaliżowanie mięśni w danym miejscu. Daje to możliwość uniesienia brwi, nadania im regularnego kształtu i sprawienia, że twarz będzie bardziej pogodna i wesoła.

Browtox ponadto wpływa na odświeżenie wyglądu i wygładzenie zmarszczek – informuje Radio Zet. Największymi zaletami zabiegu są jego nieinwazyjność, przeciwnie do liftingu twarzy, a także długotrwałość. Efekt zwykle utrzymuje się około 3-5 miesięcy.

Przede wszystkim browtox jest polecany tylko osobom dorosłym. Przed przeprowadzeniem zabiegu lekarz medycyny estetycznej powinien wykonać test alergiczny, którego celem jest określenie reakcji organizmu na botulinę. Cena całego zabiegu wynosi około 1000 zł.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę