„To przedstawiciele tej samej ##kulturowadzicz, która skacze po pomnikach, zakłóca modlitwę za zmarłych, urządza sabaty nienawiści pod domami polityków. Dziś przekraczają kolejną granicę. Za czasów #2RP legioniści pewno wybatożyliby taką (moim zdaniem) kulturową hołotę”, napisał 11 listopada na Twitterze europoseł Prawa i Sprawiedliwości i były minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Jeden z najbliższych i najbardziej zaufanych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego skomentował w ten sposób niedzielny happening Lotnej Brygady Opozycji na warszawskim pl. Piłsudskiego podczas zorganizowanych przez PiS obchodów  kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. W czasie, gdy prezes PiS Jarosław Kaczyński składał kwiaty pod pomnikiem smoleńskim, członkowie LBO wywiesili obok banery z napisem „Gdzie jest wrak?”. Przyprowadzili ze sobą również kartonowy czołg, ponieważ wcześniej odmówiono im zgody na manifestację, informując, że pl. Piłsudskiego jest terenem wojskowym.

Z oburzeniem na happening zareagował również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia o znieważeniu żołnierzy przez członków Lotnej Brygady Opozycji.

Reakcja polityków PiS spotkała się natychmiast z ostrą odpowiedzią w mediach społecznościowych.

https://twitter.com/StocktonDiabeI/status/1193934356269686784

„Za czasów 2 RP Banaś i Karczewski siedzieliby w pierdlu, a byli złodzieje nie mieliby szans dostać się do Sejmu”, napisała na Twitterze internautka Katarzyna Knapik.

„Panie Brudziński, aż strach pomyśleć, co z wami robiłby Piłsudski. Uważałbym też z określeniem »kulturowa dzicz«, bo zważywszy na zachowanie Pawłowicz, Pyzika, Tarczyńskiego, czy też kilku innych członków pisowskiej kasty, to odnosi się ono nie do opozycji, a do obozu rządzącego”, zauważył użytkownik nazwa.niepoprawna.

„Człowiek o intelekcie cegły szamotowej, kuwetowy prezesa, poczuł się urażony kartonowym czołgiem. Jak salutowali Misiewiczowi oficerowie i nazywali go ministrem, to było wszystko ok, prawda @pisorgpl? #PiSkomuna to stan zatwardzenia umysłowego”, skomentował z kolei wpis Błaszczaka o nicku Prof. Przemysław Łotr.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3411424715564526&id=215392231834473

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę