„Gdzie jest wrak?”. Happening Lotnej Brygady Opozycji pod pomnikiem smoleńskim w Warszawie!

W niedzielę 10 listopada przypada kolejna miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Z tej okazji rano w Warszawie w kościele seminaryjnym odprawiona została msza święta w intencji 96 ofiar wypadku lotniczego, do którego doszło 10 kwietnia 2010 roku. W uroczystościach wzięli udział politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński.

Po nabożeństwie, jak 10. dnia każdego miesiąca, złożono kwiaty pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej 2010 roku przy placu Józefa Piłsudskiego.

Czytaj także:  Politycy PiS: Polska jako pierwszy kraj na świecie ma skuteczny lek na koronawirusa

Okazję tę wykorzystała Lotna Brygada Opozycji – grupa znana już z akcji przeprowadzonych pod siedzibą PiS, mieszczącej się przy ulicy Nowogrodzkiej w stolicy, oraz pod domem Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Aktywiści LBO przeprowadzili też akcję z kartonami pod willą rządową zamieszkiwaną przez marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Tłumaczyli wtedy, że przyszli pomóc mu się spakować.

Ty razem happenerzy, którzy przybyli na plac Piłsudskiego z kartonowym czołgiem i z napisami „Gdzie jest wrak?”, próbowali się dostać na uroczystości, w których brał udział prezes Jarosław Kaczyński i prominentni politycy PiS.

 – Skoro plac Piłsudskiego to teraz teren wojskowy, myśleliśmy, że może jak przyjedziemy z czołgiem, to nas wpuszczą – wyjaśnił Arkadiusz Szczurek, aktywista LBO.

Szczurek w październiku zasłynął tym, że z podobnym transparentem o treści „Gdzie jest wrak?” wspiął się na cokół pomnika Lecha Kaczyńskiego i został z niego ściągnięty przez policjantów za pomocą wozu strażackiego.

Nikt się nie spodziewa Lotnej Brygady Opozycji, która dzisiaj pyta : "Gdzie jest wrak?" Fot: JohnBoB & Sophie Art

Opublikowany przez wolne-media.pl Niedziela, 10 listopada 2019

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.