Joachim Brudziński skomentował w mediach społecznościowych zachowanie polityków opozycji w sprawie przyjęcia Krajowego Planu Odbudowy. Koalicja Obywatelska nie zamierza poprzeć w Sejmie rządowego projektu.

Rządzący mieli wcześniej problem z zebraniem większości dla Krajowego Planu Odbudowy, gdyż odrzucenie go zapowiedzieli politycy z koalicyjnej Solidarnej Polski. Kłopoty partii Jarosława Kaczyńskiego wyglądają jednak już na zażegnane, ponieważ doszło do porozumienia PiS z Lewicą.

Premier Mateusz Morawiecki na wtorkowym spotkaniu z liderami Lewicy zadeklarował poparcie jej postulatów w zamian za co posłowie Lewicy mają zagłosować za przyjęciem KPO.

– Dzisiaj rano spotkaliśmy się z delegacją Lewicy. To jedyny klub parlamentarny, od którego otrzymaliśmy kompleksowe propozycje. Przypieczętowaliśmy uzgodnienie w kilku zasadniczych obszarach – mówił Morawiecki po spotkaniu z Lewicą.

 

Za układanie się z PiS-em polityków Lewicy skrytykowali posłowie Koalicji Obywatelskiej.

„Rząd PiS ma w programie mieszkanie plus budowę 1 mln mieszkań. Teraz dojdzie do tego programu jeszcze 75 tysięcy mieszkań wpisane na wniosek lewicy. Brawo. To się nazywa skuteczność”, napisał Sławomir Nitras z PO.

„Od samego początku wspólnie z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem proponowaliśmy całej opozycji wspólne postawienie twardych warunków ws. KPO. Niektórzy jednak woleli w ciemno deklarować poparcie. Gdy dostali łomot, dorobili na szybko warunki i postanowili poudawać opozycję. Szkoda, że koncesjonowaną”, ocenił decyzję Lewicy szef PO Borys Budka.

 

Do komentarzy polityków KO odniósł się w mediach społecznościowych Joachim Brudziński. Eurodeputowany PiS i wiceszef tej partii zalecił posłom Platformy, by zrobili sobie… lewatywę.

„Politycy i ich medialni pomocnicy, którzy dziś wzywają do odrzucenia tych pieniędzy tylko dlatego, że u władzy jest #PIS, to żadni demokraci, żadni europejczycy, to tylko zwykli #totalni #POPAPRAŃCY !!!”, napisał Brudziński na Twitterze.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat