Brudziński: PiS przywraca w Polsce elementarne poczucie sprawiedliwości i przyzwoitości

Wiceprezes PiS Joachim Brudziński odniósł się w mediach społecznościowych do środowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, który poinformował o rozpoczęciu rządowego programu wsparcia dla terenów popegeerowskich.

   

Morawiecki przypomniał, że „jedną z pięt achillesowych rozwoju III RP był niewątpliwie brak dbałości o obszary popegeerowskie, wiele obszarów w Polsce zostało zupełnie opuszczonych”. Jak podkreślił, ówczesne rządy doprowadziły do tego, że „gwałtownie przyrosło tam bezrobocie, bieda, ubóstwo, ale także zwijanie usług publicznych”. Obecnie władza PiS, chce „tę niesprawiedliwość zacząć w stosunkowo szybkim tempie naprawiać, żeby na te tereny popegeerowskie z powrotem zajrzała nadzieja” i przeznaczy na ten cel 250 mln zł.

Inicjatywę tę z uznaniem powitał Brudziński.

   

„Po barbarzyńskim »eksperymencie« Balcerowicza i pogardzie jaką liberalne elity #3RP okazywały ludziom mieszkającym na terenach po byłych PGR-ach, rząd #PIS przywraca elementarne poczucie sprawiedliwości i przyzwoitości”, napisał na Twitterze eurodeputowany partii rządzącej.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News