W prawie 90 proc. regionów Włoch stwierdzono przypadki zakażenia brytyjskim wariantem koronawirusa – poinformował w poniedziałek Instytut Służby Zdrowia. Zachorowania te stanowią około jednej piątej wszystkich zakażeń COVID-19, ale w niektórych częściach kraju odsetek ten wynosi aż 60 proc.

Instytut jednocześnie podkreślił, że zważywszy większą łatwość, z jaką szerzy się brytyjski wariant koronawirusa i jego występowanie w innych krajach, należy się liczyć z tym, iż w najbliższych tygodniach będzie on dominujący we Włoszech i w całej Europie.

Włoski resort zdrowia podał, że w ciągu ostatniej doby 258 osób zmarło na COVID-19 i stwierdzono 7351 następnych przypadków infekcji. Dzień wcześniej było 221 zgonów i ponad 11 tys. kolejnych zakażeń.

Po raz pierwszy od 2 listopada liczba zakażonych we Włoszech spadła poniżej 400 tys. Do tej pory koronawirusa wykryto u 2,7 mln osób, z których wyleczonych jest 2,2 mln. Liczba zaszczepionych to około 3 mln, w tym prawie 1,3 mln otrzymało już dwie dawki.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę