Bunt Rady Medycznej przy premierze. Lekarze żądają od Morawieckiego podjęcia pilnych działań

Fot.Facebook.com/pisorgpl

Lekarze epidemiolodzy żądają, by rządzący podjęli pilne działania w związku z nasileniem epidemii koronawirusa w naszym kraju. Medycy domagają się zakazu wstępu do miejsc publicznych w zamkniętych przestrzeniach dla osób nieposiadających certyfikatu covidowego. Pod apelem podpisała się większość członków Rady Medycznej przy premierze.

REKLAMA

List ukazał się na stronie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Apel epidemiologów skierowany jest do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, marszałek Sejmu Elżbiety Witek i marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

W liście lekarzy znalazły się cztery postulaty:

REKLAMA

– podjęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi umożliwiającymi kontrolowanie przez pracodawców posiadania przez pracowników Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) i podejmowanie stosownych działań w obrębie zakładu pracy,

– podjęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi ograniczającymi dostęp osób nieposiadających UCC do miejsc publicznych w zamkniętych przestrzeniach lub gdy niemożliwe jest zachowanie dystansu,

REKLAMA

– podjęcie działań eliminujących i penalizujących wysokimi karami proceder oszustw związanych ze szczepieniami,

– zmobilizowanie służb porządkowych do egzekwowania już obowiązujących przepisów dotyczących noszenia masek w publicznych przestrzeniach zamkniętych.

Udostępnij: