Buty Air Max 270 zostaną wycofane ze sklepów? Mają obrażać Allaha!

Ponad siedem i pół tysiąca osób poparło przez niecałe dwa tygodnie petycję, dotyczącą wycofania z rynku przez firmę Nike produkowanych przez nią butów Air Max 270. Według sygnatariuszy, fragment odwróconego logotypu „AIRMAX” umieszczony na spodzie tego modelu obuwia sportowego przypomina słowo „Allah” napisane w języku arabskim. To zaś godzi w uczucia religijne wszystkich Muzułmanów.

   

„Nike wyprodukowało buty Air Max 270 z napisem na podeszwie przypominającym słowo »Allah« po arabsku, które z pewnością zostanie zadeptane, zatarte i zabłocone”, czytamy w petycji umieszczonej na portalu change.org. Jej autorka, Saiqę Noreen, domaga się wycofania butów ze sprzedaży na całym świecie.

Podobne problemy Nike może mieć z najnowszym modelem Air Max 720, gdyż na ich spodzie umieszczono identyczny logotyp. Buty mają trafić na rynek w lutym 2019 roku.

   

Firma Nike w oficjalnym oświadczeniu stwierdziła, że „szanuje wszystkie religie i podchodzi do problemu poważnie. Logo AIRMAX zostało stworzone, aby reprezentować znak towarowy Nike AIRMAX. Ma odzwierciedlać tylko markę AIRMAX. Jakiekolwiek inne znaczenie lub przedstawienie jest nieintencjonalne”, pisze koncern.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News