Nie ma to jak być parlamentarzystą, za kasę podatników!

Cięcia w budżetówce odczuwamy z roku na rok coraz mocniej, słysząc niezmienne argumenty o długu publicznym, dziurze w budżecie i konieczności zaciskania pasa. Jednak ci sami posłowie, którzy każą nam ponosić skutki wieloletniego niegospodarnego rozporządzania publicznymi pieniędzmi, sami lekką ręką wydają miliony na własne potrzeby!

   

Kolejny rząd i kolejne szastanie pieniędzmi. Właśnie wyszło na jaw, że wydatki na parlamentarzystów w 2018 roku wzrosną o 83,2 mln zł! Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska tak tłumaczy te plany: – Na wzrost złożyły się przede wszystkim wydatki majątkowe o charakterze budowlanym oraz wydatki bieżące.

Konkrety? Na nagrody roczne dla 760 pracowników biur poselskich przeznaczy się grubo ponad 2 mln zł! Krajowe podróże poselskie – wzrost o pół mln zł, umowy śmieciowe – wzrost o prawie 2,5 mln zł, zakup mebli – wzrost o około 1,5 mln zł! Do kosztów utrzymania parlamentarzystów dochodzą jeszcze drobiazgi takie jak rządowe limuzyny, nowe tablety czy remont restauracji poselskiej.

   
Zobacz także:  Kaczyński: Zło atakuje nasz kraj, ojczyznę, naród, Kościół katolicki

Warto przypomnieć, że posłowie mają wiele dodatkowych przywilejów. Darmowe przejazdy komunikacją miejską, bilety PKP w II klasie, bilety samolotowe w lotach krajowych, czy tzw. „kilometrówki” za korzystanie z prywatnego auta albo przejazdy taksówkami. Zakwaterowanie w Domu Poselskim dla posłów spoza Warszawy lub miesięczny ryczałt w wysokości do 2 200 zł. na wynajęcie mieszkania na terenie Warszawy. 7 600 zł zwrotu w ciągu roku kosztów poniesionych na hotele. Nisko oprocentowana pożyczka z Kancelarii Sejmu do 25 tys. zł. Bezzwrotna zapomoga w wysokości do 2 200 zł, która może być przyznana raz do roku. A gdy poseł z jakiegoś powodu przestanie już być posłem, to na pożegnanie dostanie odprawę parlamentarną w wysokości trzech uposażeń, czyli około 30 tysięcy złotych.

Chciałoby się krzyknąć: żyć, nie umierać! Tylko dlaczego za nasze pieniądze?

   
     

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS