Takie słowa padły z ust byłego premiera Jana Olszewskiego. Wypowiedział się, że Antoni Macierewicz sprawdzał się lepiej w roli szefa Ministerstwa Obrony Narodowej niż obecny minister Mariusz Błaszczak.

Przypominamy, że do rekonstrukcji rządu doszło w styczniu. Wtedy to premierem zamiast Beaty Szydło został Mateusz Morawiecki i nastąpiły zmiany na najważniejszych stanowiskach – między innymi MON-u. Mariusz Błaszczak przeszedł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do Ministerstwa Obrony Narodowej, zastępując tym samym Antoniego Macierewicza.

Były premier Jan Olszewski stwierdził, że obecny minister nie radzi sobie zbyt dobrze na swoim stanowisku. – Choćby ten przykład z zakupem australijskich fregat był kompromitujący i dla prezydenta Andrzeja Dudy, ale przede wszystkim dla ministra obrony Mariusza Błaszczaka – zaznaczył Olszewski, a następnie dodał: – Zmiana w MON musi nastąpić. I powrót Macierewicza byłby wyraźnym sygnałem do tego, że nastąpiłaby kontynuacja reformy wojska , którą Macierewicz zaczął.  


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!