Fot. Facebook.com/obajtekdaniel

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że rozpoczęte zostaną czynności wyjaśniające w sprawie majątku prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Sam zainteresowany we wtorek postanowił złożyć wniosek w tej sprawie.

W ostatnich tygodniach wiele mediów dokładnie śledzi nieruchomości zakupione przez Daniela Obajtka. Jak informuje ,,Gazeta Wyborcza”, w 2018 roku prezes Orlenu zakupił po promocyjnej cenie apartament w stolicy. Zarówno Orlen, jak i firma deweloperska Profbud wydały w tej sprawie oświadczenie, zarzucając ,,Wyborczej”, że jej materiał zawiera ,,kłamstwa i manipulacje„.

We wtorek prezes Orlenu przekazał, że sam złożył wniosek do CBS o przeprowadzenie kontroli swoich finansów. ,,Kontrola zostanie przeprowadzona przez właściwe służby, a nie posłów opozycji robiących happeningi przed moim domem” – napisał na Twitterze.

,,Do tej pory Centralne Biuro Antykorupcyjne dwukrotnie weryfikowało składane przez Daniela Obajtka oświadczenia majątkowe. Po raz pierwszy kontrolą objęto oświadczenia majątkowe składane w latach 2006-2010. Kontrola zakończyła się 18 września 2012 roku. W związku z podejrzeniem rozbieżności między oświadczeniami majątkowymi a stanem faktycznym CBA skierowało do prokuratury wniosek o ocenę wyników kontroli. Śledztwo prokuratury w tej sprawie zakończyło się 24 maja 2013 roku decyzją o umorzeniu postępowania z uwagi na brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa” – czytamy w oświadczeniu CBA.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę