Na Zofię Romaszewską, a także prof. Andrzeja Zybertowicza nałożono w Pałacu Prezydenckim zakaz wypowiadania się w mediach. – Nie wiem, kto układał pytania do referendum, ale główne z nich, które dotyczyło umieszczenia programu 500+ w Konstytucji, nie ma najmniejszego sensu – tak brzmiały słowa wypowiedziane przez Zofię Romaszewską w jednym z mediów.

Cenzura, jaka została nałożona w Pałacu Prezydenckim, nie podoba się wielu osobom. Wypowiedzi, które przytacza prof. Andrzej Zybertowicz, także nie są mile widziane, ponieważ mogą być nieobliczalne i w każdej chwili może paść z jego ust coś niestosowanego.

Nieodpowiednie zachowanie zarzuca się także „Wiadomościom” TVP, w których to nie pojawiła się informacja o referendum konstytucyjnym Andrzeja Dudy. Wiadomości podały do informacji publicznej wszystkie najważniejsze informacje dnia, jednak pominięta została informacja o 15 pytaniach referendalnych Andrzeja Dudy.

Jak zapowiedział sam prezydent: – Dziś zapowiadam, że w przewidzianym ustawą o referendum ogólnokrajowym terminie złożę w Senacie odpowiedni projekt postanowienia prezydenta, czyli wniosek o przeprowadzenie referendum, którego data będzie określona na 10 i 11 listopada 2018 r.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę