Fot. ilustr. Pixabay.com/Public Domain

„Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE”, napisali w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku członkowie zespołu Kult. Muzycy odnieśli się w ten sposób do pomysłów, by na wydarzenia kulturalne miały wyłącznie wstęp osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi i posiadające paszport covidowy.

Wprowadzany właśnie w Unii Europejskiej paszport covidowy – do inicjatywy tej dołączyły do tej pory Bułgaria, Czechy, Dania, Niemcy, Grecja, Chorwacja i Polska – ma ułatwić podróżowanie pomiędzy krajami członkowskimi, by uniemożliwić wystąpienie czwartej fali pandemii COVID-19. Pojawiają się jednak głosy, że dokument ten powinien być również przepustką do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych takich jak koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne i operowe czy filmy w kinach.

Zespół Kult jest temu przeciwny, gdyż jego zdaniem w ten sposób ludzie zostaną posegregowani na zaszczepionych i niezaszczepionych.

„W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni.
Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ”, czytamy w oświadczeniu grupy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat