Chcesz mieć piękną i zdrową skórę? Jedz te produkty!

cera
To co znajduje się na naszym talerzu wpływa nie tylko na nasze zdrowie, samopoczucie, ale także na ogólną kondycję cery. Istnieją pokarmy, których spożycie może znacznie poprawić wygląd skóry. Są przystępne, niedrogie i bardzo zdrowe. Mało tego, większość osób na pewno ma je w swojej kuchni! Jakie to produkty?

REKLAMA

Tłuste ryby
Śledź, łosoś, makrela, zawierają kwasy tłuszczowe z rodzaju omega-3, które dodatnio wpływają na stan skóry. Nadają jej elastyczności i skutecznie ją nawilżają. Gdy kwasów omega-3 jest zbyt mało, wtedy skóra jest bardziej wysuszona.

Brokuły
Warzywa są bogactwem makro i mikroelementów, tak bardzo ważnych dla zachowania zdrowej i pięknej cery. W brokułach znajdziemy witaminę C, cynk, witaminę A i luteinę, która działa podobnie jak beta-karoten. Luteina zapobiega powstawaniu zmarszczek, a także chroni przed nadmiernym wysuszeniem skóry.

REKLAMA

Bataty
Bataty to bardzo dobre źródło przeciwutleniaczy, zwłaszcza beta karotenu, który pomaga utrzymać piękną cerę i chroni przed promieniami UV. Po spożyciu, beta-karoten jest przyłączany do warstw skóry i w ten sposób chroni ją przed działaniem promieni słonecznych.

Awokado
Awokado obfituje w tłuszcze, które zbawiennie wpływają na stan skóry. Są niezbędne dla zachowania zdrowej i pięknej skóry, gdyż nadają jej sprężystość i dogłębnie ją nawilżają. Owoc jest też źródłem witaminy E, odgrywającej rolę przeciwutleniającą.

REKLAMA

Papryka żółta i czerwona
Tak samo jak bataty, papryka jest pełna beta-karotenu, który w organizmie przeistacza się w witaminę A.

Orzechy i nasiona
Niemal wszystkie nasiona i orzechy korzystnie wpływają na wygląd skóry, ponieważ są dobrym źródłem substancji odżywczych i skutecznie ją wzmacniają. Nasiona słonecznika, pestki dyni, orzechy laskowe i włoskie – nie może ich zabraknąć w Twojej diecie. Garść słonecznika (ok. 30 g) może pokryć nawet 49% dziennej porcji na witaminę E, 40% – na selen, 14% – na cynk i około 5,5 g porcji na białko.

Udostępnij: