Chcesz mieć piękny trawnik w ogrodzie już wiosną? Nie zapomnij o jednym prostym zabiegu

trawnik
fot. screen Youtube / Silver Cymbal

Po okresie zimowym, trawnik w ogrodzie niekiedy nie przypomina siebie sprzed kilku miesięcy. Niskie temperatury sprawiają, że trawa wymaga większego nakładu pracy, aby zyskała piękną barwę. Jest na to sposób.

REKLAMA

Jeszcze przed nadejściem cieplejszych dni można zrobić coś, co z pewnością poprawi kondycję trawnika na wiosenne i letnie miesiące. Od końca lutego do połowy marca istnieje idealny moment na tzw. wapnowanie trawy.

Dzięki temu sposobowi trawnik będzie piękny

Wapnowanie jest procesem polegającym na rozprowadzaniu nawozu wapniowego węglanowego. Co istotne, jego ilość należy dostosować do jakości gleby. Zaleca się też sprawdzić stopień kwasowości gleby przed przystąpieniem do działania.

REKLAMA

Ważne jest też to, aby nie przesadzać z częstotliwością wapnowania. Wystarczy wykonać ten proces raz na trzy lata. Nawóz należy rozsypać na trawie i delikatnie go zagrabić. Potem trzeba odczekać około miesiąca, a dopiero później użyć jakiekolwiek inne metody czy środki użyźniające trawę.

Dzięki temu procesowi dojdzie do wzrostu pH gleby, co wpływa na jej jakość. Nieco kwaśna ziemia będzie skuteczniej przyjmować substancje odżywcze z nawozów, z których to z kolei w pozostałych okresach roku będzie korzystać trawa.

REKLAMA

Podziel się: