Zatrzymany
Fot. Policja Gliwice

Właścicielka auta marki renault ruszyła z parkingu i od początku czuła, że z pojazdem jest coś nie tak. Dostrzegła, że problem dotyczy koła, dlatego mieszkanka Gliwic zatrzymała się, aby sprawdzić co się stało. Pomoc zaoferował jej pewien mężczyzna, ale sprawy potoczyły się nieco inaczej.

Jak się okazało, w taki sposób rozpoczęła się historia, dzięki której zatrzymano sprawcę związanego z kradzieżami kół samochodowych. Mieszkanka Gliwic, której mężczyzna zaoferował pomoc, zadzwoniła więc na policję.

Kobieta zdołała zapamiętać markę samochodu i jedną cyfrę z jego tablicy rejestracyjnej, a także dość charakterystyczne szczegóły jego wyglądu. Policjantom to wystarczyło, aby dowiedzieć się, o kogo może chodzić.

Gliwiccy mundurowi mieli ułatwione zadanie, jeśli chodzi o poszukiwania złodzieja kół samochodowych. Wszystko za sprawą faktu, że mniej więcej w tym samym czasie do komendy zgłosiły się inne osoby, które padły jego ofiarami.

39-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań w Zabrzu. Miał się on dopuszczać kradzieży w warunkach recydywy – w przeszłości był już karany za tego typu przestępstwa. Za takie działania grozi do 5 lat więzienia, a w warunkach recydywy kara może być o połowę większa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę