Światowa Agencja Zdrowia WHO podała oficjalną nazwę choroby wywoływanej przez koronawirusa. To Covid-19. Niestety szczepionka na tego wirusa może być dostępna dopiero za 1,5 roku. Przez ten czas mogą umrzeć setki tysięcy ludzi!

W Genewie odbyła się konferencja WHO, w sprawie szalejącego koronawirusa. Wzięło w niej udział ponad 400 naukowców i przedstawicieli różnych państw świata. Podczas konferencji wskazano na oficjalną nazwę choroby wywołanej przez tego wirusa, a także mówiono o możliwościach leczenia i zapobiegania chorobie.
Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, powiedział, że są szanse na pokonanie tej choroby. Niestety nie będzie to szybki efekt. Jak poinformowało Radio ZET, dyrektor WHO powiedział, że koronawirusa należy potraktować jak zjawisko ataku terrorystycznego. Oddziałuje nie tylko na zdrowie i życie obywateli, ale także na politykę i gospodarkę.
Koronawirus był tymczasowo nazywany 2019-nCoV . Teraz oficjalnie podano nową nazwę – Covid-19. „co” w nazwie oznacza koronę, „vi” – wirus, a „d” – disease (ang. choroba). Liczba 19 wskazuje rok jej pojawienia się – 2019 – poinformowało Radio ZET. Koronawirus Covid-19 wywołuje groźne dla życia zapalenie płuc. Potwierdzono już ponad 42,6 tys. zakażeń i ponad 1000 zgonów – głównie w Chinach.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna