REKLAMA

Chwasty wokół grobu znikły. Użyłam tego zamiast soli i sklepowych oprysków
Chwasty wokół grobu znikły. Użyłam tego zamiast soli i sklepowych oprysków fot. Pixabay

Na przełomie października i listopada Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze. Jednak nie tylko groby wymagają uporządkowania, ale także obszar dookoła nich, na którym często rosną chwasty. Jak skutecznie ograniczyć porost niepożądanej roślinności domowymi metodami? Podpowiadamy.

REKLAMA

Jak pozbyć się chwastów, które rosną dookoła pomników?

Jeśli nie chcesz usuwać ich ręcznie, to powinieneś skorzystać z innych opcji. Możesz oczywiście kupić w sklepie specjalistyczny preparat do eliminowania nieestetycznej roślinności w obszarze nagrobków, ale po co przepłacać? Tym bardziej że wszystkie potrzebne środki prawdopodobnie już masz. Detergent domowej roboty rozwiąże problem od ręki.

Niektórzy, by okiełznać rozrost zielska, stosują sól, którą rozrzucają na trawie pobliżu pomnika. Przyprawa niestety może zniszczyć również rośliny, których nie mamy zamiaru usuwać, np. krzewy. W dodatku niewykluczone, że zniszczy tworzywo, z którego zbudowany jest grób, a jego renowacja może sporo kosztować.

REKLAMA

Na szczęście istnieją inne, bezpieczniejsze metody. Wszystkie z nich osłabią zielsko i sprawią, że nie będzie masowo się pojawiać. Lepszym zamiennikiem soli jest np. soda, ocet czy agrowłóknina.

Soda oczyszczona
Rozrzuć dookoła pomnika grubszą warstwę sody – będzie działać powoli, lecz za to efektywnie.

REKLAMA

Ocet
Rozcieńcz go wodą (proporcje 2:1) i skrop rosnącą nieopodal nagrobka roślinność, której chcesz się pozbyć.

Agrowłóknina
Usytuuj ten materiał ze wszystkich stron nagrobka, a potem umieść na nim kamienie. Możesz też przysypać agrowłókninę żwirem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA