Często dopada Cię ochota na słodycze? To może być znak, że w Twoim organizmie dzieje się coś niepokojącego. Najczęstszym powodem jest niedobór chromu, który właśnie objawia się ciągłą ochotą na coś słodkiego.

Chrom to składnik mineralny, zawarty w wielu suplementach pomagających w zrzuceniu nadliczbowych kilogramów. Chrom jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, szczególnie w czasie dojrzewania. Jakie ma inne właściwości? Przeciwdziała cukrzycy, reguluje ciśnienie, zmniejsza ryzyko miażdżycy, łagodzi bóle głowy oraz działa uspokajająco.

Dorosły człowiek powinien przyjmować go 40 μg, małe dzieci 8 μg a starsze od 12 μg do 20 μg. Objawami niedoboru chromu są zmęczenie, drażliwość, zaburzenia lękowe i ból głowy. Jeżeli mamy niedobór tego pierwiastka w organizmie możemy odczuwać wzmożoną potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego.

Jak informuje Radio ZET z niedoborem chromu zmagają się głównie, osoby z chorobami nerek i układu pokarmowego, alkoholicy, osoby które się odchudzają.

Aby wzbogacić dietę w chrom należy spożywać wątrobę cielęcą, mięso z indyka, drób, olej, drożdże, kiełki pszenicy, pełnoziarniste pieczywo, ryby, owoce morza, gruboziarniste kasze, kakao i szpinak.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę