Policja
Fot. Andy Ngô 🏳️‍🌈

21-letnia mieszkanka Ohio była podejrzana o kradzież, ale nie chciała zgodzić się na przeszukanie przez policjantów, po czym wsiadła w samochód i próbowała odjechać. Mundurowi oddali w jej kierunku strzał, ale niestety ciężarna została trafiona i zmarła.

Do tragedii doszło 24 sierpnia w mieście Columbus w amerykańskim stanie Ohio. 21-letnia Ta’Kiya Young była oskarżona o kradzież, dlatego została zatrzymana. Mundurowi nalegali, aby wysiadła z samochodu i dała się przeszukać, ale kobieta nie chciała się na to zgodzić.

Z nagrań wynika, że 21-latka próbowała odjechać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ruszyli za nią w pogoń i gdy ponownie oskarżyli ją o kradzież, kobieta ponownie odrzuciła ich wersję. Wówczas w przednią szybę jej samochodu oddano strzały.

Pojazd wtoczył się na chodnik między dwie kolumny, a policjanci do końca wybili przednią szybę. Kobieta została przetransportowana do szpitala, ale niestety ona, jak i jej córka nie przeżyły tego zdarzenia.

Babcia ofiary Nadine Young powiedziała, że jej wnuczka miała już dwóch synów – sześcioletniego Ja’Kobiego i trzyletniego Ja’Kenlie. Ta’Kiya była „bardzo podekscytowana” kolejną ciążą i narodzinami córeczki. Sean Walton, prawnik reprezentujący rodzinę 21-latki, powiedział, że nagranie udowadnia, że strzelanina nie była uzasadniona.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!