Dziś w godzinach popołudniowych na odcinku Buk – Nowy Tomysł na autostradzie A2 przewróciła się ciężarówka, która przewoziła torf. Droga wskutek tego incydentu została zablokowana.

Z uwagi na ogromne gabaryty i wielką masę, usunięcie ciężarówki z jezdni nie będzie łatwym zadaniem. Wskutek jej wywrócenia droga może być zablokowana jeszcze przez wiele godzin, ponieważ do tego typu zdarzenia ściągnięty musi zostać specjalisty sprzęt – takie informacje przekazała podinspektor wielkopolskiej policji, Iwona Leszczyńska.

Niedługo po groźnie wyglądającym przewróceniu się ciężarówki, na miejscu pojawili się strażacy, policjanci i służby autostrady, którzy do teraz pracują nad skutkiem zdarzenia. Funkcjonariusze zalecają kierowcom, którzy chcą podróżować tym odcinkiem, aby udali się na drogę wojewódzką nr 307, bezpośrednio w kierunku Nowego Tomyśla.

Co ważne, kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń, lecz mimo to musiał trafić do szpitala na badania. Policjanci, którzy zajmowali się wstępnym uzasadnieniem przewrócenia się samochodu ustalili, że bezpośrednią przyczyna było utracenie kontroli kierującego nad pojazdem. Badanie alkomatem nie wykazało u niego śladów zakazanych substancji.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna