Co jest skuteczne na problem z wypadaniem włosów?

Które metody leczenia są najskuteczniejsze? To zależy od przyczyny, których może być wiele. Wypadanie włosów jest uzależnione od kondycji zdrowotnej pacjenta, ale także od jego genów. Jedno jest pewne – wypadanie włosów dotyczy milionów ludzi na całym świecie.

   

Jak informuje redakcja ZET, przyczyn wypadania włosów może być wiele. Zazwyczaj mają one charakter indywidualny. Może to być związane z przewlekłym stresem, z genami lub zaburzeniami hormonalnymi. Należy pamiętać, że wybór metody leczenia wypadania włosów należy do lekarza. Ponadto, w walce z łysieniem kluczową rolę odgrywa czas. Gdy tylko dostrzeżemy problem wypadania włosów, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Jakie są metody leczenia wypadania włosów? Jeśli utarta włosów jest niewielka wystarczy leczenie farmaceutyczne lub zabiegi terapeutyczne – takie jak mezoterapia skóry głowy lub leseroterapia.

   

Te metody są skuteczne w przypadku niewielkiej utraty włosów. W pozostałych przypadkach najlepszym rozwiązaniem walki z łysieniem jest przeszczep włosów. Obecnie mieszki włosowe najczęściej przeszczepia się metodą FUE, która zrewolucjonizowała medycynę estetyczną. Taka metoda nie pozostawia linijnych blizn, jest bezbolesna i przynosi szybkie efekty.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News