Które metody leczenia są najskuteczniejsze? To zależy od przyczyny, których może być wiele. Wypadanie włosów jest uzależnione od kondycji zdrowotnej pacjenta, ale także od jego genów. Jedno jest pewne – wypadanie włosów dotyczy milionów ludzi na całym świecie.

Jak informuje redakcja ZET, przyczyn wypadania włosów może być wiele. Zazwyczaj mają one charakter indywidualny. Może to być związane z przewlekłym stresem, z genami lub zaburzeniami hormonalnymi. Należy pamiętać, że wybór metody leczenia wypadania włosów należy do lekarza. Ponadto, w walce z łysieniem kluczową rolę odgrywa czas. Gdy tylko dostrzeżemy problem wypadania włosów, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Jakie są metody leczenia wypadania włosów? Jeśli utarta włosów jest niewielka wystarczy leczenie farmaceutyczne lub zabiegi terapeutyczne – takie jak mezoterapia skóry głowy lub leseroterapia.

Te metody są skuteczne w przypadku niewielkiej utraty włosów. W pozostałych przypadkach najlepszym rozwiązaniem walki z łysieniem jest przeszczep włosów. Obecnie mieszki włosowe najczęściej przeszczepia się metodą FUE, która zrewolucjonizowała medycynę estetyczną. Taka metoda nie pozostawia linijnych blizn, jest bezbolesna i przynosi szybkie efekty.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę