storczyki
fot. screen Youtube / MissOrchidGirl

Storczyki to bardzo urodziwe kwiaty, które wspaniale dekorują nasze mieszkania i cieszą oczy. O ile będziemy je należycie pielęgnować, to odwdzięczą się nam spektakularnym wyglądem. Raz-dwa wypuszczą nowe, barwne kwiaty. Jak dbać o storczyki? Wystarczy, że każdego miesiąca zaaplikujesz im jedną przyprawę. Efekt murowany.

Jak dbać o storczyki?

Storczyki lubią jasne i rozproszone światło, więc warto postawić je nieopodal okna o zachodniej bądź wschodniej lokalizacji, a wtedy będą miały dostęp do optymalnej ilości promieni słonecznych. Oprócz tego istotnym elementem w pielęgnacji storczyków jest ich umiejętne podlewanie.

Storczyki nie lubią nadmiernego podlewania – to rośliny epifityczne, co oznacza, że akumulują wilgoć z deszczu i powietrza. Z tego względu istotne jest, aby nie przesadzać z podlewaniem, bo rośliny mogą zwyczajnie zgnić. Dobrą metodą na nawadnianie tego gatunku jest zanurzanie doniczek w wodzie na parę minut.

Inną kluczową sprawą w pielęgnacji orchidei jest odżywianie. Właściwie dokarmiane storczyki obsypią się kwiatami i będą urzekać nas swym pięknym wyglądem przez długi czas. Można wspomóc kwitnienie tych roślin – wystarczy sięgnąć po pewien składnik z kuchennej szafki. O jakim produkcie mowa? Czytaj dalej.

Suszony czosnek sprawi, że storczyk obsypie się kwiatami

Storczykowi warto zafundować od czasu do czasu suszony czosnek. Sprawdzi się ten w granulacie, jak i w wiórkach. Sprawdź, jak ten produkt może wspomóc kondycję storczyków.

Czosnek to źródło wielu substancji pokarmowych, które działają na storczyki jak najlepszy energetyczny zastrzyk, pobudzając je do kwitnienia. W sproszkowanym warzywie znajduje się potas, żelazo i fosfor. Właśnie dlatego warto sięgnąć po ten naturalny środek. Po prostu dodaj raz w miesiącu płaską łyżeczkę przyprawy bezpośrednio do doniczki, a potem przemieszaj ją nieznacznie z górną powłoką gleby. Czosnek wspomoże rozwój rośliny i pomnoży ilość kwiatów. Na tym nie koniec.

Odżywka z czosnku uodporni storczyka na choroby

Nie musisz obowiązkowo sięgać po czosnek w postaci suszonej, możesz też użyć świeżego warzywa i przyrządzić z niego nawóz nie tylko do storczyków, ale i innych roślin uprawianych w doniczkach.

Czosnek poprawia również układ korzeniowy i ochrania rośliny przed chorobami grzybiczymi. Do naczynia wlej wodę i dodaj łyżeczkę suszonego czosnku, a potem w pojemniku ulokuj doniczkę ze storczykiem. Sadzonka przyswoi minerał wraz z wodą.Czytaj też: Pelargonie będą bujne jak nigdy. Tania i najlepsza odżywka


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę