Jeżeli nie będziesz pić codziennie zalecanej dawki wody, z czasem może dojść do odwodnienia. Szczególnie jest to niebezpieczne latem i podczas choroby. Na odwodnienie narażone są głównie dzieci i osoby starsze. Dorosły człowiek powinien wypijać każdego dnia 2,5 litra wody.

Redakcja Women’s Health przestawiła najistotniejsze fakty, dlaczego picie wody jest tak ważne dla naszego organizmu. Może dojść do wielu konsekwencji, które w szybkim czasie odbiją się naszym zdrowiu i urodzie.

Ważne aby wodę pić regularnie, bo gdy jest jej za mało spowalniają się wszystkie procesu w organizmie. Pod wpływem zbyt małej ilości dostarczanej wody do organizmy, mocz może zmienić barwę. Jeśli człowiek jest dobrze nawodniony, to mocz ma kolor bladożółty. Jeżeli masz problem z nawodnieniem, mocno żółty kolor moczu będzie potwierdzeniem.

Woda ma również wpływ na urodę. Jeśli w organizmie jest jej zbyt mało, skóra robi się sucha i szara. Twarz wygląda na przemęczoną i smutną. Dbając o linię, warto regularnie sięgać po wodę, aby nie pojawiały się nagłe ataki głodu. Odwodnienie jest też częstym powodem bólów głowy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna