W związku z tym, że koronawirus w Polsce dalej się rozprzestrzenia, zostało wprowadzone wiele zmian i obostrzeń, które mają na celu zminimalizowanie ilości zarażonych osób. Jednym z obostrzeń, które zostało wprowadzone, jest nauczanie zdalne. Jest to jednak czas w szkole bardzo intensywny, bowiem odbywają się egzaminy 8-klasistów oraz matury.

Rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował, że w czwartek zostanie przedstawiona decyzja ws. egzaminów oraz matur. Jutro więc dowiemy się w tej sprawie więcej szczegółowych informacji.
Rzecznik rządu dodał także, że rząd pracuje także nad powolnym odmrażaniem gospodarki. – Pamiętajmy, że proces leczenia osób zakażonych trwa co najmniej kilkanaście dni. Szczyt zachorowań może przypaść na maj, dlatego decyzje nt. odblokowywania gospodarki mogą zapaść pod koniec maja – tłumaczył.

Piotr Mueller odniósł się także do sprawy tyczącej się noszenia maseczek. Poinformował, że rząd przeprowadza analizy i jeśli jakakolwiek decyzja zostanie podjęta, wcześniej mieszkańcy zostaną o tym poinformowani, że każdy mógł zaopatrzyć się w maseczki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę