Tłusty czwartek

Tłusty czwartek to taki dzień, w którym możemy bez żadnych obaw raczyć się różnymi słodkościami. Co w takim razie przygotować na ten szczególny czas, aby móc w każdym calu świętować zapusty? Nie licząc standardowych pączków i faworków mamy jeszcze wiele innych słodkich propozycji.

Tłusty czwartek to ruchome święto, a jego data ma związek z datą Wielkanocy. Choć stale przypada pomiędzy datą 29 stycznia, a 4 marca. To ostatni czwartek przed wielkim postem. Nim nadejdzie okres Wielkiego Postu, w którym należy zachować powściągliwość, możemy się jeszcze solidnie objeść – oczywiście w tłusty czwartek! Najbardziej popularne przekąski, które są pałaszowane właśnie w tym dniu to oczywiście pączki i chruściki. Co ciekawe, kiedyś pałaszowano pączki z mięsem!

W tej chwili przyrządzamy te smakołyki raczej w słodkiej odsłonie np. z toffi, marmoladą, ajerkoniakiem, czekoladą lub budyniem, a nawet serem. Co jeszcze, oprócz tradycyjnych faworków i oblanych lukrem pączków można przygotować lub jeść w tłusty czwartek? Istnieje na prawdę mnóstwo pomysłów: od czekoladek, babeczek, ciast po gofry i donuty… Wszystkie są strzałem w dziesiątkę!

Co jeszcze możemy przygotować na tłusty czwartek?

Muffinki,
donuty,
sezamki
ciastka z maszynki,
rozetki,
gofry,
bułeczki drożdżowe,
pierniczki,
lizaki,
piszinger,
tort,
chałwę,
eklery,
ptysie,
rurki z kremem,
bezy,
tarty z masłem orzechowym,
czekoladki i pralinki,
owocowe galaretki,
cake popsy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę