Cristiano Ronaldo z czerwoną szminką na twarzy. To z powodu…

Ustanowiony przez ONZ w latach 90. ubiegłego wieku Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet obchodzony jest co roku 25 listopada. Z tej okazji podczas 13 kolejki włoskiej Serie A zawodnicy solidaryzując się z ofiarami przemocy, zagrali z wymalowanymi czerwonymi szminkami znakami na twarzach. Do akcji przyłączyli się między innymi piłkarze Juventusu Turyn wraz z byłą gwiazdą Realu Madryt Cristiano Ronaldo.

   

Przed rozpoczęciem rozgrywek zawodnikom na murawie towarzyszyły panie w koszulkach promujących dzień zwalczania przemocy wobec kobiet. Z kolei kibice na ekranach mogli oglądać spot dotyczący omawianego problemu.

– Przemoc jest problemem kulturowym. Aby rozwiązać ten problem, nasi synowie muszą być nauczeni odpowiednich wartości i muszą okazywać kobietom szacunek. Akademie sportowe mogą ich kształtować, ale podstawą jest to, czego nauczą się od swoich rodzin – powiedział Francesco Toldo, były bramkarz reprezentacji Włoch, który przyłączył się do akcji.

   

Nie wiadomo jednak, czy najlepszym ambasadorem kampanii mającej na celu walkę z przemocą wobec kobiet może być akurat Cristiano Ronaldo, który oskarżany jest o dopuszczenie się gwałtu w 2009 roku w pokoju hotelowym na Kathryn Mayordze. Być może dlatego przed meczem kamery tak długo pokazywały Portugalczyka, który również miał na policzku namalowaną szminką czerwoną kreskę.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News