Twitter | NEXTA

W mediach społecznościowych po raz kolejny pojawił się filmik, na którym widać spektakularną akcję ratunkową. Tym razem materiał pochodzi z Borodzianki, a głównym bohaterem jest kot, którego udało się uratować ze zniszczonego budynku mieszkalnego.

Wojska Władimira Putina regularnie niszczą kolejne ukraińskie miejscowości. Jedną z nich jest położona w obwodzie kijowskim Borodzianka, która w dużym stopniu została zrujnowana.

2 maja w mieście tym doszło do cudu. Najpierw ratownicy znaleźli ikonę przedstawiającą świętą postać, natomiast niedługo później wolontariuszom udało się uratować kota, który znajdował się na siódmym piętrze zniszczonego budynku.

Media społecznościowe na całym świecie obiegła fotografia, na którym widać Ukraińca trzymającego kota na rękach. Udane akcje ratunkowe są dla Ukraińców światełkiem w tunelu i nadzieją na lepsze jutro.

Wycieńczony kot został przetransportowany przez wolontariuszy do weterynarza, gdzie niezwłocznie udzielono mu pomocy. Na szczęście zwierzak nie doznał żadnych obrażeń, jednak był bardzo wygłodzony i spragniony.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę