REKLAMA

anturium
fot. screen Youtube / Natural Fertilizer

Zdrowym i pięknym anturium z dumą pochwali się każdy ogrodnik. Niestety, gdy liście tej rośliny zaczyniają brązowieć, to rodzi się poważny problem, z którym trzeba się zmierzyć. W najgorszym wypadku okaz przestaje kwitnąć, przez co sporo traci na wyglądzie. Najpierw należałoby poszukać przyczyn takiej sytuacji. Co zrobić, by anturium odzyskało fantastyczny wygląd? Przygotuj energetyczny nawóz i podlej nim roślinę, a błyskawicznie odżyje i wypuści dziesiątki nowych kwiatów.

REKLAMA

Anturium to dość kapryśna roślina, jeśli chodzi o uprawę. Z biegiem czasu może przydarzyć się taka sytuacja, że egzemplarz nie wytwarza czerwonych kwiatów, a jego liście zmieniają kolor na brązowy. To świadczy tylko o jednym – anturium choruje i musisz mu pomóc. Prawdopodobnie popełniłeś jakiś błąd w pielęgnacji lub uprawie. Warto przypomnieć, że roślina nie lubi:
-niskiej wilgotności,
-bezpośredniego promieniowania słonecznego,
-deficytu substancji pokarmowych.
Choroba mogła też rozwinąć się z powodu nieprawidłowego podlewania.

Dokarmiaj tym anturium. Rozkwitnie jak nigdy

Rośliny wcale nie trzeba zasilać specjalnymi odżywkami ze sklepu, które czasami kosztują krocie. Oto niezawodna receptura na tani eko-nawóz, po którym anturium odżyje i obsypie się wieloma nowymi liśćmi i kwiatami. Podstawowym komponentem tego specyfiku jest surowiec, który przeważnie trafia do śmietnika. To ziemniaczane obierki. Są bogactwem składników pokarmowych, które pomagają roślinom dobrze się rozwijać. Obecny w nich bor, potas, magnez i fosfor potęgują wzrost korzeni i kwiatów. Dodatkowo odpad zabezpiecza rośliny przed szkodnikami i chorobami oraz poprawia barwę kwiatów i liści.

REKLAMA

Zrobienie odżywki nie jest skomplikowane. Skórki z 4 bulw wysusz na słońcu (przez ok. 48 h) albo w piekarniku, a następnie zmiel na pył. Potem do litra wody wsyp 2 łyżki tego odpadu i dobrze wymieszaj. Gotową odżywką możesz już podlewać sadzonkę raz na 15 dni, a w mgnieniu oka stanie na nogi. Dzięki nowym kwiatom i liściom będzie stanowić wybitną dekorację każdego pomieszczenia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA