Pijesz rano kawę, a po drodze do pracy zjadasz drożdżówkę? To źle, bo tych i jeszcze kilku innych produktów nie wolno jeść na pusty żołądek. Dlaczego?

Nie wszystkie produkty, które w ogólnym rozrachunku są traktowane jako zdrowe, mogą być spożywane na pusty żołądek. Pewnych rzeczy nie powinno się jeść i pić na czczo, bo z pozoru są zdrowe, ale niestety mają za dużo złych substancji. To powoduje, że mogą pojawić nawet problemy z nadliczbowymi kilogramami.

Czego więc unikać z samego rana? Naturalnych i wyciskanych soków, ostrych przypraw i ogólnie ostrych potraw, owoców cytrusowych, surowych warzyw, batoników granola, kawy i herbaty oraz drożdżówek.

Te produkty mają dużą ilość substancji, które nie są wskazane rano. Ostre potrawy podrażniają błony śluzowe żołądka i mogą powodować gazy, wzdęcia i zgagę. Kwaśne produkty prowadzą do pojawienia się wrzodów w układzie trawiennym. Surowe warzywa są ciężkostrawne a fit batony często zawierają bardzo duże ilości cukru oraz olej utwardzony, który powoduje wzrost stężenia cholesterolu we krwi.

Spożywana rano przed śniadaniem kawa i herbata także podrażnia błony śluzowe żołądka. A drożdżówki? Redakcja Women’s Health wyjaśnia, że błony śluzowe naszych żołądków nie lubią się z drożdżami, a szczególnie o poranku. Takie śniadanie to dodatkowa mega bomba kaloryczna!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna